OffNews.bg

Тайсъна от Кукорево си гарантира медал от европейското

Даниел Асенов е сигурен медалист от Европейското първенство по бокс за мъже в Харков (Украйна). Тайсъна от Кукорево, както е известен младежът, продължи защитата на титлата си в категория до 52 кг.

Дани записа категорична победа на четвъртфиналите срещу германеца Ибрахим Омар. И през трите рунда нашият национал превъзхождаше съперника в бързина и мощ и заслужено бе предпочетен от съдиите с пълно единодушие.

На полуфиналите в петък съперник на Асенов ще бъде украинецът Дмитру Замотаев. Припомняме, Даниел Асенов е европейски шампион от първенството в Самоков през 2015 година.

В категория до 56 кг Стефан Иванов отпадна на четвъртфиналите след загуба с 1:4 гласа от Хосе Бротонс. Испанецът бе по-свежият на ринга.

За капак сериозната аркада над лявото око на българския боксьор също оказа солидно влияние за неблагоприятната развръзка.