OffNews.bg

"Лъвовете" завършиха квалификациите с 0:4 срещу Швейцария

Швейцария победи България с 4:0 в последната среща от Световните квалификации за Катар 2022 в група С.

С тази победа Швейцария събра 18 точки, а по същото време Италия завърши 0:0 при гостуването на Северна Ирландия и остана на 2-ото място с 16. Така швейцарците отиват директно в Катар, а Италия ще играе баражи. Северна Ирландия е с 9 точки на 3-о място, България е на 4-о място с 8, а Литва е на последното място с 3.

Домакините имаха превъзходство през цялото време и трите гола в нашата врата бяха доста малък израз на превъзходството им. Все пак преди почивката голове нямаше, докато през втората част играчите на треньора Мурат Якин вдигнаха темпото.

Ноа Окафор, Рубен Варгас, резервата Седрик Итен и Ремо Фройлер вкараха четирите попадения във вратата на Иван Караджов, а още два гола бяха отменени заради засади.

"Днес абсолютно нищо не се получи. Швейцария игра много силно, особено Шакири. Както и доста от футболистите им, които играят в средата на терена. Особено по десният фланг ни направи доста проблеми и повечето трудности дойдоха оттам.

Не бяхме подредени правилно. Основно за това, нали знаете -  когато загуби един отбор, вина носи треньорът. Така че поемам цялата отговорност. Неприятна загуба, с която завършихме годината. Нямам какво повече да кажа", коментира селекционерът ни Ясен Петров.