OffNews.bg

Ботев превзе Тракия и увеличи шансовете на Левски за Европа

Ботев Пловдив победи Берое с 2:1 и намали шансовете на старозагорци да изместят Левски от третото място. Двата тима завършиха срещата от 34-ия кръг на Първа лига в намалени състави, след като Карлос Охене от гостите и Густаво Афонсо от домакините бяха изгонени.

Иначе резултатът откри Мартин Камбуров в 43-ата минута със своя гол №202 в родния футболен елит. Жоао Пауло направи 1:1 в 51-ата минута с хубаво изпълнение с десния крак. В края нападателят донесе успеха на "канарчетата" с второ попадение.

След успеха си Ботев остава пети с 52 точки и на 6 след Берое, който е четвърти и изостава на две зад третия Левски.

В другия двубой от родния елит, игран по-рано днес, Черно море победи Септември София и в реванша от плейофите за класиране между 7-о и 10-о място в Първа лига. Така с общ резултат 4:2 "моряците" продължават борбата си за участие в Лига Европа.

Мехди Фенуш (39,43) вкара два гола за гостите на Националния стадион "Васил Левски", а Мартин Тошев се разписа за столичани 5 минути преди края. В следващата фаза варненци ще срещнат Локомотив Пловдив или Славия.