3,6 по Рихтер е магнитудът на земетресението, което стана днес в 11:58 часа, днес, 23 юни, събота.
Геофизическия институт на БАН коригира данните и повиши силата на труса с една десета. Допреди малко автоматичната система за регистриране на трусове показваше, че земетресенията са 2, а магнитудът на първото е 3,5 по скалата на Рихтер, а на второто - 3,3 по скалата на Рихтер.
Координатите на епицентъра почти съвпадаха. Последните данни показват, че епицентърът е на 41,83 с.ш. и 31,16 и.д.
Най-близкото населено място до епицентъра е село Крупник, на няколко километра от Симитли, а не Разлог, както първоначално бе съобщено.
Коригирана е и дълбочината на труса. Тя е 2,4 км. Първите данни бяха за дълбочина 13,4 километра.
Вероятно двата труса ще бъдат обединени като един в статистиката, след като данните от автоматичната система бъдат образботени от сеизмолог, коментираха експерти пред OFFNews.bg в 12,30 часа. Час по-късно прогнозата им се сбъдна.
Все още няма данни за материални щети, но такива са малко вероятни при подобна сила на труса.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23.06 2012 в 15:17
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
23.06 2012 в 15:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск