Кафето и храните от автомат ще поскъпнат с 35% до 70 %, след като машините бъдат свързани с НАП.
Това каза пред БНР Стойко Петков от Българската вендинг асоциация.
Предвижда се цените да се повишат от началото на октомври.
Петков обясни, че причината за скока на цените идва от разходите, свързани с инсталирането на новите устройства.
"Разходите, свързани с инсталирането на устройствата, са много съществени. Освен това, след като се купи съответното устройство за всяка машина, автоматично започват разходите за трансфер на данни към мобилните оператори, за сервиз, транспорт и т.н.", каза още той.
"Автоматите няма да издават касови бележки, а отчитането ще става на специални дисплеи. Все още обаче, не са произведени съответните фискални устройства", обясни Петков.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
31.10 2012 в 22:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци