Още трима български моряци от кораба „Св. Николай“, който беше задържан в Испания през август 2012 г., са освободени под гаранция, съобщи БНР.
От Министерството на външните работи обясниха, че тримата моряци вече пътуват към България.
Един от тях е от Варна, а другите двама – от Бургас.
21 българи от кораба „Св. Николай“ бяха задържани на 15 август 2012 г., след като на кораба бяха открити близо 3 тона кокаин. Моряците обясниха, че е трябвало да превозват захар и не са знаели, че на кораба има наркотици.
Четирима от тях са освободени срещу парична гаранция, като третият механик на кораба се е завърнал в страната още през май.
В България бяха арестувани собственикът на кораба Дойчин Дойчев и соченият от полицията за организатор на пратката Руслан Колев. И двамата обаче бяха освободени.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23.07 2013 в 16:39
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци