Монтират 44 химически тоалетни по "Тракия" от Чирпан до Карнобат

15 July 2013 в 14:51 2694 2
Откриването на автомагистрала
Откриването на автомагистрала "Тракия". Снимка: Булфото

До края на този месец ще бъдат монтирани 44 химически тоалетни на автомагистрала „Тракия” от Чирпан до Карнобат, тъй като в този район в момента няма бензиностанции и места за отдих.

Това обеща шефът на Агенция „Пътна инфраструктура” (АПИ) Лазар Лазаров след откриването днес на последната отсечка от "Тракия".

В момента се финализира обществената поръчка за доставката на тоалетните, уточни Лазаров.

„Това не е най-комфортният начин за спасяване на ситуацията, особено в голямата жега, и заради тази причина на пътните възли сме сложили указателни табели за най-близката бензиностанция”, обясни още шефът на АПИ.

Той отново напомни, че магистралите са частен бизнес и няма как държавата да определя кой, кога и къде ще изгради бензиностанция. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша