В столичния квартал "Надежда" ще бъде открит четвъртият изнесен център за Спешна помощ.
Целта на предислоцирането на екипите в различни точки на София е да се съкрати драстично времето за пристигане на линейките до адресите на повикване.
Спешният пункт се намира в сградата на 24-то ДКЦ. Цялото оборудване е осигурено от здравното министерство. Общата стойност на проекта е 19 000 лева. Новият филиал ще обслужва близо 130 000 души, които живеят в районите Надежда и Връбница.
Това е четвъртият филиал на Спешна помощ - София. Останалите три действат в кварталите "Люлин", "Кремиковци" и "Студентски град". Пунктът в район "Надежда" ще бъде отрит от министъра на здравеопазването Десислава Атанасова и кмета на София Йорданка Фандъкова.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец