По 10 000 лв. ще получат семействата на загиналите в рудник "Ораново " миньори, реши Министерският съвет днес.
С това решения помощ ще бъде отпусната на загинали Николай Михайлов, Иван Лазаров и Асен Грънчаров.
На наследниците на първите двама загинали, чиито тела бяха открити още на 16 юли при инцидента в мината, кабинетът вече отпусна помощ.
Отделно от това правителството отпуска награда от 100 000 лв. за спасителите от мина "Ораново". Те ще бъдат разделен между 218 души.
В последния ден от работата на парламента от ГЕРБ обявиха, че от субсидията си отпускат по 5 хил. лв. на семействата на загиналите в рудник "Ораново".
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец