По информация на МВР Ловеч един човек е загинал при тежкото наводнение в община Тетевен.
Тялото на 36-годишен мъж е намерено около 11:30 ч днес.
Мъжът е оставил колата си до къща за гости и е тръгнал пеша за града, опитал се е да прекоси вада, при което водата го е отнесла. Все още се прави оглед на място.
По-рано днес със заповед на кмета на Тетевен беше обявено бедствено положние.
На територията на общината има 15 сигнала за наводнени приземни етажи, пътни участъци, паднали клони и дървета. Сигналите са получени в пожарните служби в Тетевен и Ловеч. По-голямата част се отнасят за селата Градешница и Глогово.
Екипи на пожарната служба работят за отводняване на наводнените обекти и отстраняване на падналите дървета. Огнеборци от Тетевен са евакуирали двама трудноподвижни жители от село Глогово.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес