Бедствено положение заради наводнения е обявено с кметска заповед в община Тетевен.
На територията на общината има 15 сигнала за наводнени приземни етажи, пътни участъци, паднали клони и дървета, получени. Сигналите са получени в пожарните служби в Тетевен и Ловеч. По-голямата част се отнасят за селата Градешница и Глогово.
Екипи на пожарната служба работят за отводняване на наводнените обекти и отстраняване на падналите дървета. Огнеборци от Тетевен са евакуирали двама трудноподвижни жители от село Глогово.
С техника, организирана от местната власт, е почистен пътят между населените места. Няма постъпила информация за бедстващи хора.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец