Две години от големите наводнения в село Бисер

ОFFNews 06 February 2014 в 07:54 1973 0
Водата е отнесла цели огради и стени.

Снимка Архив/Сергей Антонов

Водата отнесе цели огради и стени.

Днес се навършват две години от големите наводнения в село Бисери и в селото ще бъде отслужена панихида в памет на жертвите на потопа.

Трагедията бе причинена от скъсана стена на язовир "Ивайло". На 6 февруари 2012 г. стихията заля селото с неколкометрова вълна и взе 11 жертви. Първоначално се смяташе, че жертвите са 10, но 10 дни след началото на трагедията бе намерено още едно тяло.

Над 50 къщи бяха разрушени. По-късно с дарения бяха изградени около 30 нови, но собствениците на останалите 21 къщи още чакат обещаната помощ.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026