10 от пострадалите в катастрофата на магистрала "Тракия" мигранти са оставени за лечение в болницата в Стара Загора. Сред тях е и 11-годишното дете. Няма опасност за живота им.
Продължава и разследването на инцидента. Предстои да бъдат прегледани камерите по магистралата и по пътищата в района на границата с Турция, за да се установи откъде точно са влезли мигрантите.
Районна прокуратура – Стара Загора повдигна обвинения на двама мъже – на 25 г. и на 27 г., за трафик на мигранти. Мъжете са задържани за 24 часа с прокурорско постановление. Пред разследващите обвиняемите са разкрили, че са били наети от трето лице, за да превозят мигранти.
Възможните маршрути, по които са се движили, са два - от Свиленград и Малко Търново.
Вчера при инцидент на магистралата с бус, натоварен с мигранти, загина 1 човек, а десетки бяха ранени.
Само през вчерашния ден бяха задържани още 2 буса, прекарвали мигранти.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро