Военни взривиха снаряд, намерени при изкопни работи в двора на пловдивско училище.
Той е бил намерен извършване на изкопни работи в двора на училище „Софроний Врачански“ в ж.к. „Тракия“ в град Пловдив, бил силно корозирал и без видима маркировка, съобщи Министерството на отбраната.
Снарядът бил взривен днес от военнослужещи от Сухопътни войски.
Боеприпасите са от военното формирование 44 220 - Пловдив, унищожени са по заповед на зам.-командира на войските бригаден генерал Валери Цолов след подаден сигнал от МВР, се казва още в съобщението.
Под ръководството на командира на модула капитан Стоян Атанасов боеприпасът е извлечен и транспортиран за унищожаване.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен