13 къщи в карловските села Богдан и Столетово са били наводнени при снощния порой, съобщава "Дарик".
Обилните валежи започнали след 21:30 часа.
Четири екипа на Пожарна безопасност и защита на населението , са работили до късно снощи, за да отстраняват щетите от бурята, която за пореден път наводни къщи в Карловско.
За момента най-тежко е положението в Богдан. Има скъсана дига на Селската река, наводнена е била тази страна на коритото, където няма къщи.
Няма бедстващи хора, но са залети жилища и земеделски земи.
Положението на жителите се усложнява от наслагване на неотстранени проблеми от предишните порои, обясни кметът на селото Христо Иванов.
В момента се очаква комисия от община Карлово да опише щетите в село Богдан.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец