Англия - Италия е финалът на Евро 2020

OFFNews 08 юли 2021 в 00:47 4477 0

Отборът на Англия победи Дания с 2:1 след продължения и се класира за финала на Евро 2020, където в неделя ще се изправи срещу Италия.

Редовното време на двубоя на “Уембли” завърши 1:1, а звездата на англичаните Хари Кейн донесе успеха с гол в 104-а минута. Той първо изпусна отсъдената малко пресилено дузпа, която беше спасена от вратаря Каспер Шмайхел, но топката отново попадна в него и при добавката той не сгреши.

Преди това Микел Дамсгор откри резултата за Дания след пряк свободен удар в 30-ата минута, а девет по-късно Симон Кяер си отбеляза автогол за 1:1.

До този мач англичаните не бяха получавали гол във вратата си на това европейско.

С успеха Англия се класира за първи финал на голям турнир от Световното първенство през 1966, когато триумфира с трофея, и за първи финал на европейско първенство в цялата си история. Дания пък не успя да стигне до втори финал след 1992 година, когато спечели титлата.