Евелина Николова се пребори за бронза

OFFNews 05 август 2021 в 15:23 3854 0

Снимка БОК, Костадин Андонов – Start-Photo

Златото на Ивет Горанова в каратето не беше единствената ни радост от днешния ден на олимпийските игри в Токио. Евелина Николова се пребори за бронза в категория до 57 кг в женската борба, след като победи рускинята Валерия Коблова, олимпийска вицешампионка от Рио 2016.

Николова повали Коблова на тепиха в края на първата част и я тушира след 2:49 минути игра. До този момент българската националка водеше с 5:0 технически точки.

Николова, бронзова медалистка от последния европейски шампионат във Варшава през тази пролет, загуби вчера полуфинала с 0:11 и технически туш от двукратната европейска шампионка и номер 3 в схемата Ирина Курачкина (Беларус).

Преди това тя победи Йовита Вжешен (Полша) с 3:0 и Анастасия Ничита (Молдова) с 6:3.

Така България вече има пет медала от Токио. Златен на Ивет Горанова в каратето, сребро в спортната стрелба на Антоанета Костадинова на 10 метра пистолет, два бронза в женската борба на Тайбе Юсеин и Евелина Николова и поне още един сребърен от Стойка Кръстева, която е финалистка в турнира по бокс в категория до 51 килограма.