Гришо се класира за четвъртфинал в Маями след епична битка с Хуркач

Хасковлията запази перфектния си баланс срещу силния поляк - пет победи от пет срещи

OFFNews 27 март 2024 в 08:41 1652 1

Гришо

Снимка Getty Images

Мачкай, Гришо!

Поставеният под №11 Григор Димитров стигна четвъртфиналите на Мастърс 1000 тенис турнира в Маями (САЩ), след като надигра поляка Хуберт Хуркач в епична битка, продължила 2 часа и 41 минути - 3:6, 6:3 и 7:6 (3).

Хасковлията ще играе за първи път в кариерата си в тази фаза на турнира в Маями, а негов съперник в петък ще бъде поставеният под №1 в схемата испанец Карлос Алкарас. Хуберт Хуркач е 9-и в ранглистата, което означава, че Димитров постигна 39-ата си победа в кариерата над тенисист от топ 10 в света.

Нашият тенисист прибави 155 точки към актива си и се доближава до 11-ото място в класацията на най-добрите, като го делят само 85 точки от гърка Стефанос Циципас.

В първия сет Григор Димитров допусна много непредизвикани грешки, допусна пробив в неговия край, което му костваше загубата на първата част - 3:6. През втория сет успя да коригира играта си, проби съперника и изравни сетовете по същия начин - 6:3.

Решаващата трета част бе решена след тайбрек. В нея Хуркач направи сериозна грешка, като докосна мрежата преди печеливш удар, което му костваше минипробив. Тази грешка повлия на психиката на поляка, от което Димитров се възползва и постигна петата си победа в петия мач между двамата.