Пчелно нашествие прекъсна мача между Алкарас и Зверев (видео)

OFFNews 15 март 2024 в 09:57 1771 0

пчели
Пчелното нашествие.

Нашествие на пчели принуди организаторите на Мастърс 1000 тенис турнира в Индиън Уелс да спрат за повече от час и половина четвъртфиналния мач между Карлос Алкарас и Александър Зверев.

След това защитаващият титлата си испанец Алкарас победи германеца Зверев с 6:3, 6:1.

Карлитос се готвеше да сервира в третия гейм, когато роякът връхлетя на корта. Той се опита да ги изгони, но накрая се отправи към съдията на стол Мохамед Лаяни, който обяви, че мачът е спрян до решаване на проблема и двамата тенисисти бяха прибрани в съблекалнята. Роякът в крайна сметка беше уловен с помощта на вакуум.

Агентът на Алкарас Алберто Молина заяви пред репортери, че испанската звезда е бил ужилен по главата.

На полуфиналите вторият в схемата ще се изправи срещу Яник Синер от Италия.

В последния мач от програмата Даниил Медведев отстъпваше с пробив във втория сет срещу Холгер Руне от Дания, но навакса изоставането и спечели със 7:5, 6:4. Руснакът, който спря Григор Димитров в предишния кръг, за втора поредна година стига до тази фаза в Индиън Уелс.

Там негов съперник ще бъде Томи Пол. Американецът се наложи над Каспер Рууд от Норвегия с 6:2, 1:6, 6:3, съобщава БНР.