Когато България учеше Германия на футбол (видео)

OFFNews 10 юли 2014 в 10:00 43683 7

Днес се навършват 20 години от паметната победа на националния ни отбор по футбол над германския тим в Световното първенство в САЩ през 94-та година.

Вероятно няма зрял българин, който да не помни датата 10 юли 1994. Денят, в който отбора на Димитър Пенев успя да неутрализира изключително мощния тогава отбор на Германия и то на 1/4 финал на Световно първенство.

Преди 20 години в немски тим играха легендите Руди Фьолер, Юрген Клинсман и Лотар Матеус. Пеневата чета обаче беше по-силна.

На 10 юли България се изправя срещу тогавашния световен шампион Германия. След 0:0 в първото полувреме германците повеждат с гол на Лотар Матеус от дузпа.

Това не обезкуражава българите и те само за 3 минути в 75-тата и 78-мата повеждат с 2:1 с голове на Христо Стоичков и Йордан Лечков.

Боят над Германия ни даде възможност да играем срещу Италия на 1/2 финал, където само малшансът и съдийското късогледство ни отделиха от игра на финала в САЩ.