Щафетата на България спечели бронзов медал при девойките на Световното първенство по биатлон

OFFNews 02 март 2022 в 09:29 2072 0

Щафетата на България на 3 по 6 километра спечели бронзов медал при девойките на Световното първенство по биатлон в Солджър Холоу (САЩ).

Валентина Димитрова, Стефани Йолова и Лора Христова използваха само пет допълнителни патрона и завършиха за 54:57.8 минути.

Българският тим се движеше втори след втория пост на Йолова, но Христова беше изпреварена от Германия на последен пост.

Това е втори медал за страната на шампионата след среброто при младежите на Благой Тодев в преследването 12.5 километра.

Златото спечели щафетата на Италия с 53:15.2 минути и три допълнителни патрона, а на второ място финишира триото на Германия с пасив от 28.2 секунди също с три допълнителни патрона.

Русия не беше допусната до участие в щафетите на Световното първенство. Изпълнителният комитет на Международния съюз по биатлон реши да отстрани "Сборная" заради военната операция в Украйна.