Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Още една норвежка легенда приключи с биатлона

OFFNews 09 април 2018 в 15:35 18521 0

Поредна норвежка легенда прекрати кариерата си. Със снежните писти се разделя четирикратният олимпийски шампион по биатлон Емил Хегле Свендсен.

32-годишният норвежец съобщи новината на специална пресконференция в Осло. На олимпийските игри в Пьонгчанг гой спечели сребърен медал в щафетата и бронз в масовия старт.

През кариерата си има четири златни, три сребърни и един бронзов олимпийски медали. От световни първенства е спечелил 12 златни, шест сребърни и три бронзови отличия. През сезон 2009/10 спечели Големия Кристален глобус от Световната купа, в която има общо 38 победи.

Свендсен е третото голямо име на норвежкия зимен спорт, който в последните седмици обявява край на кариерата си. Първи беше осемкратният олимпийски шампион по биатлон Оле-Ейнар Бьорндален, а след това и осемкратната олимпийска шампионка по ски-бягане Марит Бьорген.