Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Ново силно представяне на Милена Тодорова на световното по биатлон, Доротея Вирер спечели преследването

OFFNews 16 февруари 2020 в 16:06 2990 0

Изгряващата звезда на биатлона ни при жените Милена Тодорова записа още един добър резултат на световното първенство в Антхолц-Антерселва (Италия). Този път в преследването на 10 километра, където нашето момиче направи много силно състезание и завърши на 18-о място.

Тя пропусна само една мишена във втората си стрелба и завърши на 1:32.6 минута след победителката Доротея Вирер, която измина трасето за 29:22.0 минути с един пропуск в четирите стрелби.

Защитаващата титлата си Денизе Хермен остана втора на 9.5 секунди с три пропуска в стрелбата. Трета завърши световната шампионка в спринта от Анхолц Марте Олсбу Рьозеланд от Норвегия с изоставане от 13.8 секунди с три грешки.

За норвежката това е трети медал от шампионата, след като тя взе и златото със смесената щафета на своята страна.

Състезанието е валидно и за Световната купа. В генералното класиране след 15 от общо 24 старта за сезона води Вирер с 605 точки, пред норвежката Тирил Екхоф с 545 и Хана Йоберг от Швеция с 522. Милена Тодорова е 62-а с 39 точки.