В УМБАЛСМ "Пирогов" откриха паметник на хирурга Николай Иванович Пирогов - патрон на болницата. Идеята за поставянето му е на изпълнителния директор на лечебното заведение д-р Валентин Димитров.
На събитието присъстваха министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев, председателят на Столичната лекарска колегия (СЛК) д-р Ваньо Видков, зам.-председателите на СЛК д-р Павлина Здравкова и д-р Катя Захариева, зам.-кметът на София Дончо Барбалов и др.
Церемонията се проведе в Деня на българския лекар и на закрилника на медиците Св. Иван Рилски Чудотворец - 19 октомври, а водосвет отслужи лично Негово Преосвещенство Белоградчишкият епископ Поликарп, викарий на Софийския митрополит.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2760
1
19.10 2022 в 19:17
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му