В Кипър от днес започва ваксинацията срещу коронавирус на бебета и малки деца от 6 месеца до 4-годишна възраст. Здравното министерство призовава и за поставянето на четвърта и пета бустерна доза от възрастните хора.
В 7 здравни центрове в страната от днес е налична одобрената ваксина на „Пфайзер“ (Comirnat)/, която се препоръчва като основна ваксинация при деца на възраст от 6 месеца до 4 години за оригиналния щам на коронавируса, съобщиха от здравното министерство.
И двамата родители трябва да подпишат формуляра за съгласие за поставяне на инжекцията.
Разширяването на ваксинацията срещу коронавируса в Кипър с включването на най-малките е по решение на правителството, с цел увеличаване на защитата на уязвимите групи.
Повече от 86% от пълнолетното население в Кипър са напълно ваксинирани, а над 73% от него са с поставена бустерна доза - трета, четвърта или пета, по данни на здравното министерство.
На фона на нарастването на броя на новите COVID случаи и хоспитализации през последните седмици здравните власти насърчават бустерната ваксинация за хората над 60-годишна възраст, живеещите и работещите в социални домове, както и за населението в селските райони.
Междувременно около 75 000 противогрипни ваксини са поставени в Кипър от октомври досега.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро