От днес в Хасково влизат в сила предепидемични мерки срещу грипа. В следващите дни местният щаб ще реши дали да бъде обявена грипна епидемия.
Областта води по брой заболели. През последната седмица те са 282 на 10 000 души население.
Въведените ограничения включват спиране на профилактичните прегледи на деца и бременни жени; ограничаване на имунизациите и реимунизациите; временно спиране на свижданията в болници и социални заведения; ежедневен филтър в детските заведения и училищата. Все още няма необходимост от въвеждане на онлайн обучение, твърдят от местната здравна инспекция.
Грипна епидемия ще бъде въведена при заболеваемост от 220 на 10 000 души население.
Ръст на заболелите е регистриран и в областите Благоевград, Велико Търново, Видин, Добрич, Плевен, Пловдив, Силистра и Ямбол.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел