Комисията за защита от дискриминации (КЗД) излезе със становище по част от критериите за изписване на сензори и инсулинови помпи за пациенти с диабет тип 1 от НЗОК, в което твърди, че има "неблагоприятно третиране" и критериите за получаване на медицинските изделия са "привидно неутрални".
"Комисията препоръчва на министъра на здравеопазването и на Националната здравноосигурителна каса да предприемат всички необходими мерки за установяване равенство в третирането и недопускане на дискриминация при определяне на критериите в Изискванията на НЗОК за предписване на медицински изделия за приложение с инсулинови помпи и сензори за продължително мониториране на нивото на глюкозата при захарен диабет ТИП 1 в извънболничната помощ", гласи становището на КЗД.
От комисията уточняват, че това е принципна позиция, която не ги ограничава да разгледат всяко конкретно оплакване за нарушение на антидискриминационното законодателство.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни