Увеличава се броят на децата, заразени с коронавирус. Около половината от тях имат пост ковид симптоми.
Това заяви педиатърът д-р Калин Лисички по БНТ.
Децата боледуват по-леко от възрастните, но се заразяват по-често, допълни той. По думите засега не може да се каже дали заразата върви в повечето случаи от малките към големите или обратно - възрастните заразяват хлапетата по-често. Педиатърът подчерта, че в момента няма грип, което доказва, че маските, дезинфекцията и спазването на дистанция дават резултат като протиепидемични мерки.
Д-р Лисички допълни, че най-малкото дете, което е лекувал, е на 40 дни, заразено след голямо семейно събиране. Той посъветва родителите при симптоми на настинка или грип да тестват децата, за да се установи дали не става дума за Ковид-19.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец