Руският туроператор "Матрьошка тур" съобщи, че спира групите за почивка в България по Нова година, съобщи БТА.
Засегнати ще са курортите Банско, Боровец и Пампорово, които трябваше да посрещат гости от Санкт Петербург, се вижда от сайта на компанията.
"Матрьошка тур" има проблеми с извозването на свои туристи от китайския остров Хайнан и в тази форсмажорна ситуация е предпочела да спре полетите до България на 28 декември, 3 януари и 10 януари.
По-рано бе съобщено, че над 200 руснаци вече от няколко дни не могат да излетят от китайския курортен остров Хайнан, тъй като китайските власти не са потвърдили времевите слотове (времевите периоди за излитане) на авиокомпания Икар, изпълняваща полетна програма до Хайкоу на Хайнан от пет руски града, припомня Дневник. С тази авиокомпания е трябвало да се приберат у дома туристи на две руски фирми, сред които и "Матрьошка тур".


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Адолф Хитлер спечели за пети път избори в Намибия
'Възраждане' се опитва да яхне антиправителствените протести
САЩ: Целият Донбас за Русия, Украйна иска среща Зеленски-Тръмп
Великобритания наложи санкции срещу ГРУ заради покушенията и убийството с Новичок
В 5 РПУ момичета бяха вързани за пейка едно денонощие, твърди майката на 21-годишния арестуван Николай