За десети път: Надал взе купата в турнира от сериите ''Мастърс''

OFFNews 16 май 2021 в 22:36 1848 0

Снимка Архив

За десети път Рафаел Надал взе титлата в турнира от сериите "Мастърс". Кралят на клея победи настоящия №1 в света Новак Джокович със 7:5, 1:6, 6:2 за 2 часа и 50 минути игра.

Надал има 11 титли от Монте Карло и Барселона и13 от "Ролан Гарос". Така той вече има общо 36 трофея от най-високата категория от АТР - "Мастърс", като 26 от тях са на клей.

Джокович също е с 36 купи, като двамата делят първата позиция в това отношение, а и са "поделили" 15 от последните 17 издания на тези серии, съобщава Sportal.

Надал направи две поредни непредизвикани грешки за 0-30, но после 14-ият форхенд-уинър и третият ас изравниха резултата 30-30. Първият сетбол беше стигнат с нов форхенд-уинър, но пък Джокович го отрази с къса топка. От втория опит вече Рафа се справи и взе важното предимство - 7:5 след 75 минути игра.

Чак при 2:2 Ноле успя да вземе леко предимство срещу началните удари на съперника и с два поредни забележителни форхенд-уинъри в самото дъно на корта поведе с 15-30, а впоследствие и с 30-40.

Рафа получи първия си мачбол още на посрещане след безжалостен бекхенд-уинър по диагонала от средата на корта, но Джокович остана още малко във финала. Надал стигна до втори мачбол, вече на свое подаване, и се възползва да го материализира и да триумфира за десети път във "Форо Италико" след 2 часа и 50 минути игра.