Томова отпадна на двойки в Мелбърн, но продължава на сингъл

OFFNews 17 януари 2024 в 20:51 1266 0

Томова

Вики има своите шансове на сингъл

Най-добрата ни актуална тенисистка Виктория Томова отпадна в първия кръг на двойки на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Българката игра в тандем с младата рускиня Мира Андреева, а двете загубиха с 4:6, 0:6 от Александра Саснович (Беларус) и Анна Блинкова (Русия).

Мачът продължи 56 минути, като Саснович и Блинкова направиха пет пробива в подаването на българо-руския тандем. И макар победителките да имаха 17 непредизвикани грешки срещу 12, те изковаха успеха си 27 срещу едва 9 уинъра.

Мачът започна отлично за Томова и Андреева, които направиха пробив още във втория гейм при първата им открила се възможност. След това затвориха подаването си и поведоха с 3:0. От този момент до края не спечелиха само един гейм и не направиха нищо друго в мача.

Руската сензация Мира Андреева определено не се вложи в мача, а вероятно и нямаше сили, след като няколко часа по-рано поднесе изненадата на сингъл, разбивайки с 6:0, 6:2 Онс Жабюр (Тунис).