Синер - Поспишил е финалът на Sofia Open

OFFNews 13 ноември 2020 в 20:35 3986 0

Италианецът Яник Синер и канадецът Вашек Поспишил се класираха за финала на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 389 270 евро.

Поспишил пласира 19 аса и надделя над французина Ришар Гаске с 6:7(6), 6:2, 6:0 след 1:52 часа игра.

Първият сет, който продължи 55 минути, премина без пробиви, въпреки предимството на канадеца. В табрека 34-годишният Гаске се възползва от по-големия си опит и измъкна частта с 8:6 точки, след като навакса изоставане от 3:5.

Постепенно 30-годишният Поспишил тотално овладя контрола върху мача, още повече, че съперникът му получи и физически проблем във втория сет.

19-годишният Синер победи поставения под номер 5 Адриан Манарино с 6:3, 7:5.

44-ият в световната ранглиста в момента италианец игра солидно и не допусна пробив в мача. Той пласира 9 аса и загуби само 7 от 36 разиграни точки при първи сервис.

Той поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет, а във втория направи късен пробив в 11-ия гейм, след което категорично затвори мача при собственото си подаване.