Само една българка оцеля в квалификациите за US Open

OFFNews 21 август 2019 в 09:20 3053 0

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на квалификациите за Откритото първенство на САЩ по тенис. Другите ни две участнички - Елица Костова и Виктория Томова отпаднаха още на старта.

Шиникова стартира с обрат срещу седмата поставена в пресявките Аранча Рус (Холандия), побеждавайки я с 1:6, 6:4, 6:1 след 1:41 часа игра.

Шиникова бе неубедителна в първия сет, след като допусна два пробива и загуби с 1:6. Във втората част ролите се смениха и родната представителка дръпна с 5:1. Аранча Рус обаче успя да намали резултата до 4:5 и подаваше за изравняване на геймовете.

Шиникова успя да се измъкне от ситуацията и след пробив на 0 изравни резултата. В решителният трети сет българката бе повече от убедителна и стигна до категоричното 6:1, като единствено в откриващото си подаване отрази две възможности за пробив на холандката.

Елица Костова пък загуби от бившата номер 12 в света Янина Викмайер (Белгия) след 5:7, 4:6.

Първата ракета на България Виктория Томова претърпя поражение от поставената под номер 17 в пресявките рускиня Ана Калинская с 2:6, 4:6 след почти час и четвърт игра.