Походът на Григор Димитров в Индиън Уелс приключи

OFFNews 18 март 2022 в 23:02 4524 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс“ в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,58 милиона долара.

Поставеният под номер 33 миналогодишен полуфиналист Димитров загуби от седмия в схемата и в света Андрей Рубльов (Русия) с 5:7, 2:6 за 90 минути.

30-годишният хасковлия навакса пробив пасив и от 2:4 и стигна до 5:5 в първия сет, но след това Рубльов взе седем от следващите осем гейма, за да си осигури 13-а поредна победа в Тура.

Руснакът достигна до първи полуфинал в Индиън Уелс. Той се стреми към 11-а титла в кариерата си и трета поредна след триумфите си в Марсилия и в Дубай, а следващият му съперник ще бъде победителят от последния четвъртфинал между Тейлър Фриц (САЩ) и Миомир Кецманович (Сърбия).

Димитров пък напуска надпреварата със 179 940 долара и 180 точки за световната ранглиста.