
Световният номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал се класира на 1/4-финал на Ролан Гарос, а след обясни, че не е роден на клей, а просто с времето играта му отлично се е пригодила към тази настилка.
"Не съм роден на клей. Всички си мислят, че цял живот съм тренирал само на клей, а това не е вярно. Тренирах много на твърда настилка като дете, както и на клей, разбира се.
По време на кариерата ми адаптирах играта си много добре към червената настилка и пожънах невероятен успех. Имам успехи на всички настилки и съм положи усилия да съм максимално добър на всяка една от тях. Най-голямото ми изпитание е с всеки следващ ден.
Интересувам се само от това всеки следващ ден да съм на 100%.Понякога усещаш, че някои неща са по-добре, а друг път – че не са. Така че всеки ден трябва да работиш върху нещата, които мислиш, че можеш да подобриш. Излизаш на корта и както можеш да спечелиш, така можеш и да загубиш. За това трябва да си готов", каза Надал.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
офф бее
Ракетна поща: Украински доброволци пишат смъртоносни 'поздрави' до Русия, за да съберат пари
офф бее
Хванаха килъри от ГРУ, пратени да убият Резников и Буданов
Krasimir T.Georgiev
Борисов: Президентът ми нанесе най-голямата обида, като ме сравни с Кирил Петков
Krasimir T.Georgiev
Избори с президент на шията