Надал чукна победа номер 900 и се класира за 1/4-финалите на Ролан Гарос

OFFNews 04 юни 2018 в 16:56 5834 0

Световният номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал се класира за 1/4-финала на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" след успех 6:3 6:2 7:6(4) срещу Максимилиан Мартерер, като за Матадора това е победа №900 в кариерата му.

Испанецът доминираше през първите два сета, а в третия срещна по-сериозна съпротива, но в края се наложи. На победителя му предстои мач с Диего Шварцман.

Началото на мача бе изненадващо като Мартерер проби и поведе с 2:0. Отговорът на световния №1 обаче бе подобаващ и той взе шест от следващите седем гейма за 6:3.

След почивката Надал направи пробив на нула и нямаше проблеми да запише 6:2 в своя полза. Мартерер показа характер, за да вземе аванс от 3:1 в третия сет, но испанецът отново вдигна нивото си и бързо изравни. Стигна се до тайбрек.

В него непоставения Мартерер поведе с мини-пробив за 2:1 точки, но силите му стигнаха само дотам. Следващият съперник на Рафа ще бъде №12 в света Диего Шварцман.

Дотук Рафа води на 170-сантиметровия аржентинец с 5:0 в преките битки. В тях Шварцман е печелил само един сет - на Откритото първенство на Австралия в началото на този сезон. Съвсем наскоро Надал се наложи с 6:3, 6:4 в Мадрид.