Швейцарската легенда в мъжкия тенис Роджър Федерер приключи участието си на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим приключи, заради контузия в на десния крак.
Маестрото няма да излезе днес на корта за 1/4-финалния сблъсък срещу Стефанос Циципас. "Съжалявам, че трябва да се оттегля, но не се чувствам на 100% физически готов да изляза на корта днес", сподели Федерер.
Това означава, че Циципас вече може да мисли за полуфиналния си мач, в който ще срещне победителя от двойката Рафаел Надал - Фернандо Вердаско.
Решението на Маестрото да участва в Рим бе взето в последния момент. Първоначално швейцарецът беше планирал да играе на клей само в Барселона и на "Ролан Гарос", но впоследствие добави и италианската столица.
По-рано днес участие в надпреварата отказа и световната номер 1 при жените Наоми Оасака.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)