Григор Димитров стартира ударно в Барселона

OFFNews 19 април 2023 в 15:34 1846 0

Григор Димитров

Григор Димитров си върна усмивката, след като беше ограбен в Барселона

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна с експресна победа участието си на турнира по тенис на клей от сериите АТП 500 в Барселона.

В среща от втория кръг поставеният под номер 11 в схемата българин надигра еквадореца Емилио Гомес с 6:3, 6:1 за 64 минути игра.

Срещата започна равностойно, като в първите шест гейма и двамата тенисисти взимаха без големи трудности подаванията си. След това обаче 31-годишният Димитров направи серия от шест поредни гейма, с която поведе с 6:3, 3:0.

Гомес върна единия от пробивите, но веднага след това Димитров реализира рибрейк, а след това и още един пробив, за да затвори втория сет с 6:1, а с това и мача.

В третия кръг съперник на Григор Димитров ще бъде поставеният под №8 в схемата австралиец Алекс де Минор, който се справи без никакви проблеми с руснака Александър Шевченко с 6:0, 6:1 за 65 минути игра.

Наградният фонд на турнира в Барселона е 2 722 480 евро.