Григор Димитров отпадна от ''Ролан Гарос''

OFFNews 04 юни 2024 в 20:18 1185 0

Григор Димитров

Тенисистът Григор Димитров

Григор Димитров отпадна от "Ролан Гарос" след загуба в три сета от втория в световната ранглиста Яник Синер - 2:6, 4:6, 6:7 (3), съобщи в. "Дневник".

Това беше първи четвъртфинал в кариерата на Димитров в Париж, като двубоят срещу италианеца продължи 2 часа и 32 минути.

Димитров беше надигран в първите два сета, като Синер буквално не грешеше. След това третата част беше много оспорвана и Димитров успя да се върне от изоставане 3:5, за да докара нещата до тайбрек.

Това беше пети мач между двамата, като Синер записа четвърта поредна победа над Димитров. Единственият успех на българина е от 2020 г. на "Мастърс" турнира в Рим.

В полуфиналите на "Ролан Гарос" Синер, който скоро официално ще оглави световната ранглиста, излиза срещу победителя от сблъсъка между Карлос Алкарас и Стефанос Циципас.