Григор Димитров отказа французин в Акапулко

OFFNews 17 март 2021 в 08:50 2874 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отстрани французина Адриан Манарино в първия кръг на турнира от сериите АТР 500 в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1 милион долара.

29-годишният Димитров, поставен под номер 5 в основната схема на надпреварата, спечели с 6:4, 3:0 и отказване на Манарино.

Българинът, който е шампион в Акапулко за 2014 година, направи ключов пробив в седмия гейм и взе първия сет с 6:4.

Във втория хасковлията спечели първите три гейма и в този момент Манарино реши да се откаже, без да има някакъв видим физически проблем.

Димитров има вече три победи в три мача срещу този съперник и в следващия кръг ще срещне сърбина Миомир Кецманович, който отстрани Фелисиано Лопес с 6:4, 6:4. Мачът е в ранните часове на четвъртък.