Давид Гофен спря Григор Димитров в Ротердам

OFFNEWS 17 февруари 2017 в 23:05 5782 1

Снимка Сергей Антонов/offnews.bg

Давид Гофен спря отличната серия на Григор Димитров, след като го победи с 6:4, 1:6, 6:3 в четвъртфиналите на турнира с награден фонд 1,85 милиона евро в Ротердам.

Белгиецът надделя след оспорвана битка, продължила 2 часа и 18 минути.

Гофен, който е 11-и в света, записа първи успех над Григор в четвъртата среща между двамата, след като първата ни ракета го победи на два пъти от началото на сезона - на четвъртфиналите на Australian Open и на финала в София преди няколко дни.

Димитров, който бе в серия от шест поредни победи преди този мач, започна годината по фантастичен начин, като днес записа едва втора загуба от 18 мача, които му донесоха и две титли.

Българинът отказа участие на турнира в Марсилия следващата седмица и ще си даде малко почивка след изключително натоварената програма от началото на сезона.