Софийска районна прокуратура разпореди да бъдат разпитани свидетели, да се направи техническа експертиза на видеото, което показва прегазването на кучето Мая, и ветеринарно-медицинска експертиза.
Вчера СРП образува досъдебно производство за проявената жестокост.
За нея прокуратурата е уведомена от 3 Районно управление на МВР.
За инцидента в столичния квартал "Разсадника" сигнализираха зрители на БНТ, които разказаха как лекар умишлено е минал през животното, докато спи.
За подобно престъпление Наказателният кодекс предвижда затвор от 1 до 5 г. и глоба от 1000 лв. до 5000 лв.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен