Конституционният съд образува конституционно дело по искане на правителството за установяване на противоконституционност на решението на депутатите от 13 март, с което задължиха МС да внесе проект за ратификация за присъединяването ни като държава основателка към Устава на Съвета за мир, създаден по инициатива на Доналд Тръмп, съобщиха от КС.
Докладчик по делото е съдия Галина Тонева.
По-рано днес служебният кабинет сезира Конституционния съд за ратификацията на членството в Съвета за мир.
В мотивите е записано, че решението на парламента противоречи на принципа на правовата държава, на принципа на разделение на властите и на правомощието на правителството да осъществява вътрешната и външната политика на страната.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел