Доживотен затвор грози двамата младежи, обрали инкасо автомобил в Ихтиман

OFFNews 19 January 2026 в 09:31 6896 10
Прокурор Христина Лулчева и ст. комисар Тихомир Ценов

Снимка БГНЕС/Антон Станков

Прокурор Христина Лулчева и ст. комисар Тихомир Ценов

Единият от извършителите на въоръжения грабеж на инкасо автомобил в Ихтиман е бил служител на охранителната фирма, от която е открадната сумата.

Това каза Христина Лулчева, и.ф. административен ръководител на Окръжна прокуратура - София. Престъплението бе  извършено на жп гарата в град Ихтиман на 16 януари. Вторият нападател е служител на друга охранителна фирма. 

Отнетите средства са около 235 хиляди евро. Двамата нападатели са били маскирани като строителни работници, защото на гарата се извършвал ремонт. 23-годишните младежи от Русе, които живеят в София, са задържани от полицията на 5 км от гарата. 

"По време на деянието извършителите, освен че взимат съответната сума пари, те отнемат и оръжията на двамата охранители - пистолети, които на по-късен етап при оттеглянето са намерени в тревиста местност. Също така, за да не будят съмнение в гражданите и гостите на града, понеже гарата е била и все още е в ремонт, същите са били дегизирани като строителни работници", каза ст. комисар Тихомир Ценов - директор на ОДМВР - София. 

Прокурор Лулчева уточни, че "за това престъпление законодателят предвижда лишаване от свобода от 15 до 20 г., доживотен затвор или доживотен затвор без право на замяна, ако съдът ги признае за виновни, може да постанови и конфискация на част или цялото имущество на виновните."

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    5043

    10

    Бекон

    19.01 2026 в 13:07

    Райдърче, от тръскане си получил сътресение. Инкасаторите не оказват съпротива, не защото се познават с нападателите, а защото парите са застраховани а хората - не. Сещаш се ;)

    2247

    9

    Деспин Митрев

    19.01 2026 в 12:50

    Кой уби Трактора бе?! Виждам умеете да ловите и дегизирани. Ама той не е бил дегизиран, затова не можете да го Фанете...

    -1243

    8

    Октим

    19.01 2026 в 12:13

    А за тези, които ограбиха и изплюскаха цялата държава (и продължават!) и дума не се обелва! Да не говорим вече някой да тръгне да им търси отговорност или съди ...

    3090

    7

    helper68

    19.01 2026 в 12:00

    За милиони няма закони,за кокошка няма прошка.. Еваларка на българското ''правосъдие за реда и законноста'', а ония с милионите си пърдят свободно у парламенто.. :(
    На заспал народ такава му е съдбата.. :((

    5

    6

    Far Rider

    19.01 2026 в 11:55

    Имам странното чувство, че коментиращите тази статия не живеят в Задунайская губерния. Пределно ясно е, че щом са част от охрнителна фирма имат чадър над тях и кой знае какво в съда няма да се случи. Това, че ги грози доживотен затвор е димна завеса и фойерверки. Да се пише за политици в този случай показва само, че някой иска да си направи поредния спиритуален онанизъм. Това, че не са убили човек не е оправдание за облекчаване на присъдата. Не са убили защото техните колеги охраняващи автомобила с парите не са оказали съпротива. Може би са се познавали.

    20472

    5

    случайно прочетох

    19.01 2026 в 11:35

    А Пеевски колко го грози?

    24373

    4

    dolivo

    19.01 2026 в 11:33

    нали не са убили никого?

    1983

    3

    craghack

    19.01 2026 в 11:33

    А дано им дадат максимума. И да го разгласят и да се знае. Крайно време е на младежите да им светне, че лесно няма и трябва да се бачка здраво. Суровата действителност е, че песните на чалгарките не са реалността.

    5043

    2

    Бекон

    19.01 2026 в 10:15

    Дано не им дадат максималните присъди. Не са стреляли, не са убили никого. 15-20 години е пре, предостатъчно, според мен.

    3168

    1

    user4eto

    19.01 2026 в 09:40

    А за двата шопара които откраднаха и продължават да крадат милиони от народа, някога ще има ли доживотен?
    За един приятел питам.
     
    X

    Бензин няма. Фронтова линия с Камен Невенкин 17.06.2026