Апелативният съд в София потвърди присъдата на бившия шеф на Комисията за конфликт на интереси Филип Златанов. На първа инстанция той получи три години и половина.
Апелативният съд потвърди решението на първата инстанция, с която Златанов бе признат за виновен за това, че като длъжностно лице – председател на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси към Министерски съвет, не е изпълнил служебните си задължения с цел да набави за другиго облага и да причини другиму вреда и от това са могли да настъпят немаловажни вредни последици за същата комисия.
Златанов е лишен и от правото да заема изборна и ръководна длъжност в държавната администрация в продължение на 5 години.
САС намира присъдата на СГС за правила, законосъобразна и справедлива и я потвърждава изцяло.
Решението е подписано с особено мнение от докладчика по делото – съдия Иван Стойчев. Според него присъдата на Филип Златанов следва да бъде изцяло оправдателна.
Решението на САС подлежи на обжалване и протест в 15-дневен срок пред Върховния касационен съд.
Още по темата
Златанов отказал да стане защитен свидетел срещу властта
Над 100 души на протест заради изчезналите тефтерчета на Златанов (снимки)
Кирил Добрев: Пеевски е сред жертвите от тефтера "Златанов"
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24.12 2014 в 08:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
23.12 2014 в 16:12
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
23.12 2014 в 16:05
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни