Днес Софийският градски съд оправда Валентин Димитров - Топлото по обвинението, че в периода 2003-2006 г., докато е бил изпълнителен директор на "Топлофикация", е присвоил 4 424 800 лева от дружеството.
Оправдана е и Мая Стоилова - тя беше обвинена, че е помогнала на Димитров да източи сумата, предназначена за закупуване на оборудване, което струва над 7 милиона лева.
Така, 13 години след образуването, делото срещу Вальо Топлото приключи на първа инстанция.
Прокурорът по делото Ивайло Занев обаче съобщи, че държавното обвинение ще протестира решението на Софийския градски съд.
Днес Валентин Димитров не пожела да коментира пред медиите решението на съда.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Свидетел на трагедията на Тракия: Няма спирачен път и следи от спукана гума на тира
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
И окупираната Херсонска област остана без ток