Зеленски: Това е един от най-тежките моменти в историята. Можем да загубим достойнството си

Юлиуш Висожински 21 November 2025 в 17:07 12156 24
Володимир Зеленски

Снимка Пресофис на Зеленски

Видеообръщението на Зеленски към народа на Украйна

„Сега е един от най-тежките моменти в нашата история“, заяви президентът на Украйна Володимир Зеленски във видеообръщение към народа на Украйна.

„Сега Украйна може да се изправи пред много труден избор: или загуба на достойнство, или риск от загуба на ключов партньор. Или сложните 28 точки, или изключително тежка зима, най-тежката, и по-нататъшни рискове. Живот без свобода, достойнство и справедливост – и да вярваме на този, който ни нападна вече два пъти“, каза той.

Става дума за 28-те точки от плана на администрацията на Доналд Тръмп.

Зеленски заяви, че при обсъждането на плана трябва да се вземат предвид националните интереси на Украйна.

„Ще работим спокойно с Европа и Америка“ - каза той - „Ще предлагам алтернативи, но със сигурност няма да дадем на врага повод да каже, че Украйна не иска мир“

„Ние, разбира се, сме стоманени, но всеки, дори и най-здравият метал, може да не издържи“ - заяви украинският президент.

Според Зеленски следващата седмица ще бъде трудна, „ще има много натиск - политически, информационен“.

Знам със сигурност, че в един от най-трудните моменти в нашата история не съм сам. Че украинците вярват в своята държава, че сме единни. И във всички формати на предстоящите срещи, дискусии, преговори с партньорите ще ми бъде много по-лесно да постигна достоен мир за нас и да ги убедя, щом със сигурност знам, че зад мен стои народът на Украйна, заяви още той.

Вчера, след среща с американски генерали, Зеленски заяви, че е готов да обсъди предложенията на Белия дом.

Очаква се следващата седмица да се състои телефонен разговор между него и Доналд Тръмп.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    -85

    24

    781000

    22.11 2025 в 12:29

    GB
    Интересно е конкретно ти какво би предложил : да се продължи така ? За 4 години весе видя какъв е резултатът. Или да се премине към военна намеса от страна на НАТО или някои от неговите членове ? Желаещи има ли ?

    6789

    23

    GB

    22.11 2025 в 01:59

    Deciver,

    С този план, Украйна ще загуби не само територия, но и суверенитета си. Дето иначе е включен. Без голяма армия, с Русия окуражена и ненаказана за втори път след двете си агресии в Крим и в цялата страна, Украйна ще е като васал. Как ще им гарантират запазване на суверенитет?

    2878

    22

    Johnny B Goode

    22.11 2025 в 01:34

    Абе да му дадат на този оранжев идиот една Нобелова награда за мир или по икономика, та да си седне на задника и да престане да твори идиотщини.

    510

    21

    sandman

    21.11 2025 в 22:06

    "Няма изненада: „Гардиън“ отбелязва, че няколко фрази в мирното предложение на САЩ към Украйна изглежда са директно преведени от руски.

    Един от забележителните е редът „Очаква се Русия да не нахлуе в съседните страни“ – тромава английска фраза, отразяваща руската „ожидается“.

    Други ясни русизми включват „двусмислия“ за „неоднозначности“ и „закрепване“ за „закрепить“."

    510

    20

    sandman

    21.11 2025 в 21:56

    "протежета на Зеленски крадат милиони"

    Сигурно сте чували за ЕЖМК - най-надеждната информационна агенция в България. Директен превод от москалски. Който не вярва този отдоле може да ви прати имейла от Путлер.

    -85

    19

    781000

    21.11 2025 в 21:42

    Докато ние правим скромни дарения от изкараните с пот пари за дронове и какво ли не, протежета на Зеленски крадат милиони. Докато бедните се бият на фронта, хиляди лимузини с украинска регистрация се движат по улиците на Виена, Коста Бланка и Кот д'Азюр. От първоначалното национално обединение в Украйна вече няма и следа. И най-важното, след Тръмп вече ги няма единствените, които можеха да помогнат - САЩ. Но вие си вярвайте, че ако продължи така, ще стане по-добре - стават чудеса.

    -85

    18

    781000

    21.11 2025 в 21:29

    Продължаването на войната ще означава повече смъртни случаи и повече разрушения. Това, което САЩ предлагат, не е капитулация, а шанс да се запази това, което е останало. Тези, които искат война - да отиват на фронта. Европа не е съгласна с мирния план на САЩ? Нека изпратят войниците си да ни защитават. В противен случай ще продължим да умираме, докато Зеленски и Европа ще се преструват, че така трябва да бъде, и всичко, което трябва да направим, е да изтърпим още малко и „победата ще бъде наша“. Нека Русия се задави в своя Донбас. Яжте, [..."> не се цапайте.

    -85

    17

    781000

    21.11 2025 в 21:29

    Ето какво мислят самите украинци - Каква е всъщност ситуацията в Украйна? След корупционния скандал хората, особено военните, са в унило настроение. В началото на войната наративът беше „добро срещу зло“ или „демокрация срещу диктатура“, а сега наративът е „малък корумпиран Съветски съюз срещу голям корумпиран Съветски съюз“. Кой би искал да защитава родината си с такъв наратив и защо? За да могат Миндич и Умеров да печелят пари от евтините бронежилетки, които ще нося, докато защитавам корумпирано правителство? Благодаря, но не, благодаря.

    7450

    16

    alfakentavur

    21.11 2025 в 21:07

    Я какъв подход на копейка. Да съм ходил на фронта.
    Явно 781000 не е чували и не знае нито какво са Судетите, нито кой е Невил Чембърлейн, нито за какво говоря.
    А който не познава историята си е орисан да я повтаря.
    Ограмоти се преди да "чертаеш" геополитически пътища :D

    -85

    15

    781000

    21.11 2025 в 21:01

    до тоя под мене - ако искаш война, отивай на фронта и воювай ! В Западна Европа Украйна отдавна вече не е на дневен ред и ако си мислиш, че някой от Франция, Германия или Италия ще тръгне да се бие за Донбас, жесткото се лъжеш. А що се отнася до Тръмп - съвсем същият, но в много по-жалка версия, идва във Франция през април 2017та - сам се сещаш какво ще стане с най-големия съюзник.
     
    X

    Как се пише змейска сага? Авторът на 'Мамник' Васил Попов разказва пред OFFNews