На 24 ноември 2015 г. турски изтребител свали руски бомбардировач Су-24М близо до сирийско-турската граница, като тогава коментарът на турската държава бе, че е била провокирана и е действала в свой интерес.
Командата за свалянето на самолета пък е дошла от най-високо ниво. Поне такава беше версията доскоро. Днес обаче турският премиер, Мехмет Шишмей, заяви, цитиран от ТАСС, че пилотът на турския изтребител е взел самостоятелно решението за атака срещу руския летателен апарат, което доведе до смъртта на пилота.
Той обясни, че в подобни ситуации пилотът може сам да вземе решение за реакция.
Шишмей също така допълни, че Турция никога не е била враждебна към Русия и никога няма да бъде.
Версията идва, след като се разбра, че пилотът на самолета, участвал в инцидента, е бил сред метежниците, които се опитаха да свалят Реджеп Ердоган от власт наскоро.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15918
23
06.10 2016 в 00:47
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци