Тръмп сериозно обмислял САЩ да напусне НАТО

OFFNews 01 април 2026 в 12:35 4734 18
Доналд Тръмп

Снимка Getty Images

Доналд Тръмп

Президентът на САЩ Доналд Тръмп "сериозно е обмислял да изтегли САЩ от НАТО". 

Причината - отказът на съюзниците в НАТО да подкрепят САЩ в съвместната им война с Израел срещу Иран, казва той в интервю за британския в. "Дейли Телеграф". 

По-рано днес държавният секретар на САЩ Марко Рубио също предупреди, че Вашингтон може да преразгледа отношенията си с НАТО след края на войната с Иран, ако съюзниците продължат да отказват достъп до американските военни бази в Европа.  Рубио, който в миналото бе сред най-активните защитници на Алианса по време на работата си в американския Сенат, подчерта, че силата на НАТО за Вашингтон се измерва не само с ангажимента за взаимна отбрана, но и с възможността САЩ да използват военната инфраструктура в Европа.

Това е най-ясният знак досега, че Белият дом вече не смята Европа за надежден партньор в сферата на отбраната, след като отхвърли искането на Тръмп съюзниците да изпратят военни кораби, за да помогнат за отварянето на Ормузкия проток, блокиран от Иран в отговор на израелско-американската военна кампания, започнала на 28 февруари тази година, отбелязва "Дейли Телеграф".

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

6794

18

GB

02.04 2026 в 11:26

jorj,

Режимът в Иран е ужасен и фанатично ислямистки. ЗА махане е.

Но и Тръмп с войната си не е прав. Не се консултира с никого, не потърси подкрепа в ООН, а го изигра като частен бизнес...както обикновено.
Това е агресия, нарушаваща световния правов ред.

Да не говорим, че не прозира грам сериозно планиране.

НАТО няма как да подкрепи тази агресия.
НАТО е за отбрана.


В резултат,

Тръмп принуди Иран да затвори протока, и постигна енергийна криза по света.

Освободи частично от санкции Иран.

Освободи частично от санкции руzzия - другия агресор.

Заплашва Украйна.

Обижда Европа.

Заплашва Европа.

Нали не мислите, че съюзник действа така, награждавайки врагове и заплашвайки и обиждайки съюзници?!

1298

17

jorj

01.04 2026 в 22:44

Тези имами, ходжи не са ли деца на сесесере и наследника путито???!!!!! Въоръжени до зъби иммено от тях! В конституцията на Иран е записано, че Израел, трябва да бъде унищожен!
Нападнаха Израел и избиха хиляди като агнета? Сесерето нападна и Украйна!!! Режат се корените на сесесере то, защо Европа се ослушва??!!???!!!!! Ако се включи и Европа на Путьо ще му стане ясно, че му е тясно за неговата зловеща империя на Злото !!!
Тръм на пръв поглед е потиворечив, но с мръсниците така се играе и работата е на живот и смърт!!! Който му харесва империята на Злото да имигрира там!!!!!!!!!!!! Но, като гледам кандидати нула, zero е който е бил на екскурзия, сега е на фронта!!!!! Стига лъжи и простотии за величието на Путито!!!!!
Идете и го поздравете и подкрепете на място!!!!! От другата страна на Покровск.

10604

16

stanimir_13

01.04 2026 в 20:47

Изкуфял фашизоид!

5358

15

AAA

01.04 2026 в 20:27

Да го духа тръмп

1015

14

Шпагата

01.04 2026 в 18:15

Американската конституция и за добро и за зло с това мнозинство от 2/3 ще му попречи за излизане от НАТО ,но от друга страна (за съжаление)ще го спаси за вече трети опит за импийчмант.Единствен в историята на Америка ..

2005

13

The Something

01.04 2026 в 16:55

Този си помисли ,че е цар ама да напусне НАТО не зависи само от желанието му, по може да напусне поста си.

2985

12

Джендо Джедев

01.04 2026 в 16:33

Ездачката,

След като твърдиш нещо, би трябвало да го подкрепиш с доказателства, а не да пращаш хората да гонят Михаля. В противен случай твърденията ти са същата стока като теб - пунта Мара. Смешник!

10

11

Far Rider

01.04 2026 в 16:07

Джендем, прочети си постовете.

13325

10

AntiZ

01.04 2026 в 15:24

“Никога не съм бил повлиян от НАТО. Винаги съм знаел, че са хартиен тигър, а Путин също знае това, между другото..." Закон от 2023 година казва, че от НАТО се излиза с 2/3 гласове на сената. Мокри сънища сънува този шут.

2985

9

Джендо Джедев

01.04 2026 в 15:23

Ездачката,

Може ли да покажеш къде "Джендем Джендемов ги защитава все още"? ;)