Петра Хинц, депутат от немския парламент от 2005 г. насам, подаде оставка, след като се разбра, че е фалшифицирала огромна част от биографията си, съобщиха немските медии.
Лъжите ѝ включват твърдението, че е завършила гимназия и е следвала право. Всъщност тя 2 пъти се е провалила на държавните матури и никога не е записвала в университет.
54-годишната депутатка от Германската социалдемократическа партия е решила да си подаде оставката след натиск от страна на хората от Есен, избирателния район на депутатката.
Нейни колеги в парламента искат тя да бъде съдена.
Тя обясни, че след провалените изпити все пак е седнала и е учила за тях, но се е отказала, защото по същото време е работила като член на градския съвет в Есен и е имала много работа.
Разследването срещу нея започнало, след като до партията ѝ бе пратено анонимно писмо от хора, които твърдят, че са работили с Хинц. В него се посочва, че тя редовно е използвала психически тормоз и се е отнасяла зле с тях, а държанието ѝ било декадентско.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18202
4
20.07 2016 в 21:46
По-лесно е да се отговори на въпроса:
"Колко ли като нея няма в партията на бойко?"
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Външният министър: България не просто ще участва в ЕС и НАТО, а ще допринася за стабилността и единството им
Радев предлага на НС да разреши разполагането на 8 US самолета в 'Безмер'
US самолетите: ПП пита Радев къде са американските визи, ДБ настоява за КСНС
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров